Ņemot vērā “Lidl” starptautiski izvirzītos mērķus ilgtspējas un energoefektivitātes jomās, uzņēmums sāk aprīkot savus veikalus ar saules paneļiem. Tuvāko mēnešu laikā jau pirmajos “Lidl” veikalos tiks uzstādītas saules paneļu elektrostacijas, kas nodrošinās zaļu elektroenerģiju veikalu pašpatēriņam.

Projektā uz veikala jumta Dzelzavas ielā 75B plānots uzstādīt 377 saules paneļus ar kopējo sistēmas jaudu 140 kW, kas uzņēmumam ik gadu saražos 128 000 kWh. Visa saražotā zaļā elektroenerģija tiks izmantota veikala pašpatēriņam, kas nodrošinās līdz pat 30% no “Lidl” veikala kopējā elektroenerģijas patēriņa. Darbs pie saules paneļu projekta realizācijas ir jau uzsākts. Uzņēmums ir apņēmības pilns saules paneļu elektrostaciju pabeigt jau šovasar.

“Esam gandarīti par šo sadarbību ar “Lidl”, kuri kā vienu no savām prioritātēm ir izvirzījuši tieši CO2 izmešu samazināšanu visās savas darbības jomās, tādējādi samazinot savu ietekmi uz vidi. Mūsu ilggadēja pieredze saules paneļu un enerģētikas projektu īstenošanā Latvijā un precizitāte ir vērtības, kuras novērtē arī mūsu sadarbības partneris “Lidl”. Šī ir iespēja mums kā vietējiem ekspertiem apliecināt, ka mūsu darba stils atbilst augstajiem “Lidl” kvalitātes standartiem un labākajai praksei. Ar šo aizvien papildinām savu projektu portfeli, kuram pievienosim arī “Lidl” saules paneļu uzstādīšanu,” atzīmē enerģētikas uzņēmumu grupas “AJ Power” vadītājs Roberts Samtiņš.

“Lidl”, kā daļa no starptautiskās “Schwarz Group”, ir apņēmies sasniegt ambiciozus klimata mērķus. Līdz 2030. gadam “Lidl” plāno samazināt savas darbības rezultātā radīto izmešu apjomu par 80%.  Lai to sasniegtu, “Lidl” koncentrējas uz CO2 izmešu samazināšanu visās savas darbības jomās, tai skaitā, veicot saules paneļu uzstādīšanu veikalos.

“Arvien vairāk uzņēmumu pasaulē iesaistās aktivitātēs, kas samazina to negatīvo ietekmi uz apkārtējo vidi. Arī mums tā ir viena no svarīgākajām prioritātēm, un “Lidl” veic praktiskas lietas, kas darbos apstiprina šo apņemšanos. Saules paneļu uzstādīšana ļaus ietaupīt elektroenerģijas izdevumus un samazinās CO2 izmešu emisijas dabā. “Lidl” ilgtermiņā plāno saules enerģijas izmantošanu ieviest visos savos veikalos Latvijā,” norāda “Lidl Latvija” Korporatīvās sociālās atbildības vadītāja Antra Birzule.

“Ilgtspēja ir mūsu biznesa pamatā. Jau ceļot mūsu veikalus, izvēlējāmies virkni energoefektīvu risinājumu. Pāreja uz 100% “zaļo elektrību” bija pirmais solis, un saules paneļu uzstādīšana ir loģisks nākamais solis. Saules paneļi arī padara mūs aizvien neatkarīgākus no elektrības cenu svārstībām, un šis līdzekļu ietaupījums ļauj “Lidl” nodrošināt zemākas produktu cenas saviem klientiem,” saka “Lidl Latvija” valdes loceklis Arūnas Dzikas.

Par “Lidl”

Mazumtirdzniecības uzņēmums “Lidl” kā daļa no Nekarzulmā (Vācijā) bāzētās “Schwarz Group” ir viens no vadošajiem pārtikas mazumtirdzniecības uzņēmumiem Vācijā un Eiropā. Ar aptuveni 11 900 veikaliem un vairāk nekā 200 loģistikas centriem "Lidl" pašlaik strādā 31 valstī, kā arī ir pārstāvēts Āzijā. Globāli strādājošās “Schwarz Group” apgrozījums 2021. finanšu gadā sasniedza 133,6 miljardus eiro.

Saules enerģija biznesam